• Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Duyuru XenForo-Turkiye SMS ve xF 2.x Uyumluluğu

Dr.Yontem

M Sami Yöntem
Emekli Admin
Lisanslı Üye
SMS Onaylı
#1
Sayın XenForo Kullanıcıları ve SMS Eklentisi Takipçileri,

Bilindiği üzere xF 2.x serisi Beta sürümleriyle piyasaya sürülmüş durumda. Aktif sitelerde kullanımı direkt olarak tavsiye edilmeyen bu sürüme biz Beta 1 aşamasındayken geçiş yaptık. Tabii ki bunu yapmadan önce Beta 1 sürümünde problem çıkarak bir çok hatayı manuel olarak kendimiz düzenlemek zorunda kaldık. Bu mesajı yazdığım esnada en son Beta 5 sürümü piyasada bulunmakta ve hata oranı oldukça azaldı. Artık Beta sürümlerin sonuna yaklaştık diyebiliriz. Beta sürümlerin sonuna yaklaşılmış olması demek artık bizim eklentimize de 2.x desteğinin hazırlanması gerektiği anlamına geliyor.

xF 2 nin beta sürümleri çıktığından beri sadece hata tespit ve rapor için sayısız kurulum yaptık. Bu esnada kendi eklentimizi bir süreliğine beklemeye aldık. Sistemsel hatalar çözüme ulaştırılmadan bir eklentiyi güncellemek uzun vadede problemler yaşatabiliyor çünkü.

xF 1.5.x serisindeyken piyasaya sürdüğümüz ve 1.2.x-1.5.x arası sürümleri destekleyen SMS eklentimizin xF 2.x desteği şu anda sitemizde "XenForo-Turkiye SMS 2.0.0 Beta 2" adı altında kurulu ve aktif olarak bulunmakta. Sistemin altyapısında hala bulunan bazı hatalar ve eksiklikler sebebiyle eklentinin son haline getirilmesi tamamlanmadı henüz.

xF 2.x stabil sürümü piyasaya sürüldükten sonra tahminen (maksimum) 1 ay içerisinde eklentiyi satın alan kullanıcılara diledikleri takdirde 2.x uyumlu eklenti dosyaları da ulaştırılacaktır.

Lisans konusunda;
1.x.x ve 2.x eklentileri tümden ayrı paketler halinde ulaştırılacak da olsa lisansınız sadece 1 tanesini sadece 1 adet sitede kullanmanıza imkan tanımaktadır. Yani, tek lisans alıp bir sitede 1.x uyumlu başka bir sitede 2.x uyumlu dosyaları kullanmak lisans kullanımına aykırı bir durumdur.

Şu an için sitemizde SMS doğrulaması yapmayan üyelere bir yasaklama ya da forum içi kullanım limitlendirilmesini aktifleştirmedik. Bir süredir SMS onay sistemi kapalı olduğu için bu işleyişten haberdar olmayan olabilir diye. Bir kaç gün içerisinde forum yetkileri eski sisteme tekrar döndürülecektir.

Henüz telefon numarasını doğrulamamış olan kullanıcılarımız BU ADRESE girerek gerekli doğrulamayı sağlayabilirler.
https://xenforo-turkiye.com/hesap/sms/

Hayırlı günler
Saygılarımla
Dr M Sami Yöntem

EuLidbX.png
 

Dr.Yontem

M Sami Yöntem
Emekli Admin
Lisanslı Üye
SMS Onaylı
#2
Ek olarak bir bilgi daha vereyim, konu içeriğine eklemeyi unutmuşum.

xF 2.x destekli eklentimiz 1.x serisi eklentinin devamı niteliğinde kullanılmaya devam edilebilecek bir şekilde tasarlanmıştır. Bu da demek oluyor ki, xF 2.x güncellemesi yaparken eklentimizi sisteminizden silmenize gerek yoktur. Hatta, geçmiş üyelerinizin telefon numaralarını kaybetmemek, kullandığınız SMS paketlerinin ziyan olmaması için silmemeniz gerekmekte. Yeni eklentimiz direkt olarak sistemdeki eski eklentiyi tanıyacak ve güncellemesi için gerekli girişimleri otomatik olarak sağlayacaktır.
 

Dr.Yontem

M Sami Yöntem
Emekli Admin
Lisanslı Üye
SMS Onaylı
#3
Merhabalar,

Bildiğiniz üzere xF 2.0.0 sürümü beta aşamalardan başarıyla çıkmış durumda.

11 Ekim tarihli duyurumuzda kararlı sürüm yayımlandıktan sonra maksimum 1 ay içerisinde xF 2.x uyumlu sürümün mevcut müşterilere gönderileceğini belirtmiştik. Eklenti zaten hali hazırda sitemizde stabil bir şekilde kullanılmakta ancak non-techie kişilerin karşılaşabileceği olası bazı problemleri ekarte etmek için bir süre daha test aşamasında bırakacağım eklentiyi, yani henüz piyasaya 2.x sürümünü göndermiyorum.

Sitemizde kurulu olan eklentinin görselini localhost üzerinden aldım şifre bilgileri gibi durumlardan ötürü.
0vTF7M.png


Eklentimiz kurulduğunda şu anda bu şekilde görünecek. Icon değişikliği yapabiliriz ancak net değil.

Eklentinin paneli ise biraz daha değiştirilmiş bir halde, aşağıdaki gif görselden inceleyebilirsiniz.
6BkZqi.gif


Bir kaç hafta içerisinde mevcut müşterilerimizin dosyalarını kendilerine ulaştırmış olacağız inşallah.

XenForo haricinde yapay zeka üzerine uluslararası bir projeyle uğraşıyorum bir süredir. Bu sebeple testleri biraz ağırdan almak zorunda kalıyorum. Bu duruma yönelik anlayışınızdan ötürü de teşekkür ediyorum.

İyi forumlar dilerim
 

ovunc

Müşteri
Üye
SMS Onaylı
#4
Arkadaşlar selamlar,
Eklenti için kararlı sürümü daha ne kadar bekleyeceğiz? Eğer bir gelişme olmayacaksa ben bu ay sonu XF2 için kullanılabilir sürümünü yayınlamayı düşünüyorum.

Emeğinize saygısızlık olmaması açısından haber vererek yazmak istedim. Sonuç olarak daha fazla beklemeyi de düşünmüyorum.
Saygılar.
 

Yavuz Çakar

Üye
SMS Onaylı
#8
Merhaba,
Bu eklenti ücretli midir?
Bu eklentiyi kullanmak için hangi adımları uygulamamız gerekiyor.
Bende böyle bir eklenti arıyordum, akşam saatlerinde bilgi için onaylı telefon numaramdan benimle iletişim kurabilir misiniz?
 
Son düzenleme: