1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. XenForo 2 geliştirici sürümü çıktı ! XenForo 2 Demo adresinden test edebilirsiniz.
    Admin Kullanıcı Adı: demo Şifre: demo (Veritabanı saat başı sıfırlanmaktadır)

XenForo Mail Problemine Çözüm ( mail() has been disabled for security reasons )

Yandex kurumsal aracılığıyla sunucu kaynaklı bu problemi basit bir yöntemle çözümü anlattık

1. Blues23

Blues23 Lisanslı Üye Üye SMS Onaylı

Konular:
    7
    xF Versiyonum:
    1.5.x
    StRonK Usta
    Forum üzerinden ne mail gidiyor ne geliyor. Bunu düzeltemedim hiç. Bu zamana kadar yaptığım şu..
    Cpanel'den mail açtım. Oradan e posta istemcisinden bilgileri foruma girmek. Resimdeki gibi.

Hostingle iletişime geçtim onlarda denemeler yaptılar. Dediler ki;

"Merhaba,
    http://www.sadecegalatasaray.net/phpmailer/
    PHPMailer ile test ettiğimde mail gönderiliyor ve ulaşılıyor. Forum üzerinden aşağıdaki gibi hata alınıyor ve mail gönderilemiyor.
    Bunun için bir eklenti ya da farklı yöntem var ise deneyebilir misiniz?"

2 gündür buına uğraşıyorum yardımcı ol lütfen.

Sorun genelde panelde böyle geliyor.

1. Email to omrbyxxxxail.com failed (after retry): Could not read from mail.sadecegalatasaray.net1 dakika önce - library/Zend/Mail/Protocol/Abstract.php:385
    2. Sil...
      Email to canxxxxren@gmail.com failed (after retry): Could not read from mail.sadecegalatasaray.net3 dakika önce - library/Zend/Mail/Protocol/Abstract.php:385
    3. Sil...
      fwrite() [<a href='function.fwrite'>function.fwrite</a>]: send of 6 bytes failed with errno=32 Broken pipe3 dakika önce - library/Zend/Mail/Protocol/Abstract.php:324
    4. Sil...
      Email to suleyxxxx@gmail.com failed (after retry): Could not read from mail.sadexxxsaray.net3 dakika önce - library/Zend/Mail/Protocol/Abstract.php:385
    5. Sil...
      fwrite() [<a href='function.fwrite'>function.fwrite</a>]: send of 6 bytes failed with errno=32 Broken pipe3 dakika önce - library/Zend/Mail/Protocol/Abstract.php:324
    6. Sil...
      Email to mxxx@msn.com failed (after retry): Could not read from mail.sadecegalatasaray.net3 dakika önce - library/Zend/Mail/Protocol/Abstract.php:385

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Ağustos 2017 21:10
  2. StRonK

StRonK Ercüment Albayrak Administrator SMS Onaylı

Konular:
    134
    xF Versiyonum:
    1.5.x
    Açıkçası bu hatanın sebebini bilmiyorum ama resmi sitede mike birden fazla mail gönderimi sonucunda iletiyi reddediyor olabilir demiş toplu mail atmayamı çalışıyorsunuz yoksa

3. Blues23

Konular:
    7
    xF Versiyonum:
    1.5.x
    Hayır toplu mail atmaya çalışmıyoruz. Hiç bir şey yapmıyoruz. Forum üzerinden bize ulaşın kısmından deneme bir mail atıyorum o kadar. Bazıları da üyelerin işlemleri.

4. StRonK

Konular:
    134
    xF Versiyonum:
    1.5.x
  5. Blues23

Konular:
    7
    xF Versiyonum:
    1.5.x
  6. Blues23

Konular:
    7
    xF Versiyonum:
    1.5.x
    Usta Mx kaydı yaptım gece şimdi de yandex'te konuda ki adımları yaptım. Alan Adı bağlandı.

E posta ayarlarından da
    smtp.yandex.ru
    465
    Mail ve şifre girdim.. Yine hata verdi.

Neyi yanlış yapıyorum anlamadım gitti.

--- Mesaja ek olarak ---
    Tamam oldu :) Yandex webmail'e giriş yapmak gerekiyormuş :)
    Yukarıdaki ni silmedim çünkü herkesin başına gelebilir dursun.

StRonK bunu beğendi.
  7. StRonK

Konular:
    134
    xF Versiyonum:
    1.5.x
    Sorunun hallolmasına sevindim :)

Blues23 bunu beğendi.