• Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

XenForo Mail Problemine Çözüm ( mail() has been disabled for security reasons )

Blues23

Üye
SMS Onaylı
StRonK Usta
Forum üzerinden ne mail gidiyor ne geliyor. Bunu düzeltemedim hiç. Bu zamana kadar yaptığım şu..
Cpanel'den mail açtım. Oradan e posta istemcisinden bilgileri foruma girmek. Resimdeki gibi.

Hostingle iletişime geçtim onlarda denemeler yaptılar. Dediler ki;

"Merhaba,
http://www.sadecegalatasaray.net/phpmailer/
PHPMailer ile test ettiğimde mail gönderiliyor ve ulaşılıyor. Forum üzerinden aşağıdaki gibi hata alınıyor ve mail gönderilemiyor.
Bunun için bir eklenti ya da farklı yöntem var ise deneyebilir misiniz?"

2 gündür buına uğraşıyorum yardımcı ol lütfen.

Sorun genelde panelde böyle geliyor.

1. Email to omrbyxxxxail.com failed (after retry): Could not read from mail.sadecegalatasaray.net1 dakika önce - library/Zend/Mail/Protocol/Abstract.php:385
  2. Sil...
    Email to canxxxxren@gmail.com failed (after retry): Could not read from mail.sadecegalatasaray.net3 dakika önce - library/Zend/Mail/Protocol/Abstract.php:385
  3. Sil...
    fwrite() [<a href='function.fwrite'>function.fwrite</a>]: send of 6 bytes failed with errno=32 Broken pipe3 dakika önce - library/Zend/Mail/Protocol/Abstract.php:324
  4. Sil...
    Email to suleyxxxx@gmail.com failed (after retry): Could not read from mail.sadexxxsaray.net3 dakika önce - library/Zend/Mail/Protocol/Abstract.php:385
  5. Sil...
    fwrite() [<a href='function.fwrite'>function.fwrite</a>]: send of 6 bytes failed with errno=32 Broken pipe3 dakika önce - library/Zend/Mail/Protocol/Abstract.php:324
  6. Sil...
    Email to mxxx@msn.com failed (after retry): Could not read from mail.sadecegalatasaray.net3 dakika önce - library/Zend/Mail/Protocol/Abstract.php:385

Son düzenleyen: Moderatör:

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
Açıkçası bu hatanın sebebini bilmiyorum ama resmi sitede mike birden fazla mail gönderimi sonucunda iletiyi reddediyor olabilir demiş toplu mail atmayamı çalışıyorsunuz yoksa

Blues23

Üye
SMS Onaylı
Hayır toplu mail atmaya çalışmıyoruz. Hiç bir şey yapmıyoruz. Forum üzerinden bize ulaşın kısmından deneme bir mail atıyorum o kadar. Bazıları da üyelerin işlemleri.

Blues23

Üye
SMS Onaylı
peki verdiğim yandex kurumsal mail kullandınız mı ?
Eğer dns yonendirme yapmak istemiyorsanız MX kaydı — Kurumlar için Mail — Yandex.Yardım mx ayarlarıyla da yapabilirsiniz
Usta Mx kaydı yaptım gece şimdi de yandex'te konuda ki adımları yaptım. Alan Adı bağlandı.

E posta ayarlarından da
smtp.yandex.ru
465
Mail ve şifre girdim.. Yine hata verdi.

Neyi yanlış yapıyorum anlamadım gitti.

--- Mesaja ek olarak ---
Tamam oldu :) Yandex webmail'e giriş yapmak gerekiyormuş :)
Yukarıdaki ni silmedim çünkü herkesin başına gelebilir dursun.

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
Usta Mx kaydı yaptım gece şimdi de yandex'te konuda ki adımları yaptım. Alan Adı bağlandı.

E posta ayarlarından da
smtp.yandex.ru
465
Mail ve şifre girdim.. Yine hata verdi.

Neyi yanlış yapıyorum anlamadım gitti.

--- Mesaja ek olarak ---
Tamam oldu :) Yandex webmail'e giriş yapmak gerekiyormuş :)
Yukarıdaki ni silmedim çünkü herkesin başına gelebilir dursun.
Sorunun hallolmasına sevindim :)