• Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Xenforo dost url ayarlama – seo ayarlaması

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
Ercüment yeni bir dosya paylaştı:

XenForo Dost Url Ayarlama – SEO Ayarlaması - XenForo Dost Url Ayarlama

Bilindiği gibi Xenforo vBulletin ekibinden ayrılarak onlara karşı oluşturulan bir scriptti. Bu yüzden seo açısından çok güçlendirilmiş olan vBulletine karşı olarak farklı birşeyler yapmış olamaları gerekiyordu ki başardılar. Eklenti kullanmadan urlleri seo dostu haline getirilmesi olayı bu scripti daha da öne çıkarmaya başladı. Gelelim şimdi nasıl yapılacağına

Admin Paneli > Seçenekler > Forum Genel Ayarı

kısmına giriyoruz ve en alt kısmında bulunan Dost URL Kullan kısmına bir adet tık...
Daha fazla bilgi için tıklayın...

Ben bu özelliği açtım ama forumdaki linklere tıklayınca 404 sayfa bulunamadı hatası alıyorum dizinde bulunan .htaccess dosyası içeriği nasıl olmalı hosting hesabında mod_rewrite modülü etkin.

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
Kod:
#    Mod_security can interfere with uploading of content such as attachments. If you
#    cannot attach files, remove the "#" from the lines below.
#<IfModule mod_security.c>
#    SecFilterEngine Off
#    SecFilterScanPOST Off
#</IfModule>

ErrorDocument 401 default
ErrorDocument 403 default
ErrorDocument 404 default
ErrorDocument 500 default

<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On

#    If you are having problems with the rewrite rules, remove the "#" from the
    #    line that begins "RewriteBase" below. You will also have to change the path
    #    of the rewrite to reflect the path to your XenForo installation.
    #RewriteBase /xenforo

#    This line may be needed to enable WebDAV editing with PHP as a CGI.
    #RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
    RewriteRule ^.*$ - [NC,L]
    RewriteRule ^(data/|js/|styles/|install/|favicon\.ico|crossdomain\.xml|robots\.txt) - [NC,L]
    RewriteRule ^.*$ index.php [NC,L]
</IfModule>

Bendeki dosya içeriğide aynı modulde aktif neden dost url'i aktif edince sayfa bulunamadı hatası alıyorum bir fikriniz varmı?[DOUBLEPOST=1405603327,1405602559][/DOUBLEPOST]Sorun çözüldü htaccess.txt dosyasının uzantısını silmeniz gerekmekte xenforo forumunda anlatılmış bu durum bilginize.