1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

XenForo 2.0 İçin Düşünceleriniz?

Konusu 'Fikir Alış Verişi' forumundadır ve Emre tarafından 3 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Tags:
?

XenForo 2.0 Satın alıp kullanacak mısınız?

1. Evet

oy sayısı 3
    37,5%
  2. Hayır

oy sayısı 3
    37,5%
  3. Kararsızım

oy sayısı 2
    25,0%
  1. Tilkißey

Tilkißey M Sami Yöntem Administrator Lisanslı Üye SMS Onaylı

447
    235
    43
    Ban sistemi icin hiyerarsi duzeni ekleyeceklerdi diye biliyorum. Eklemedilerse de freelancer olarak bile ekleyen cikar xF icin, o konuda rahat olun.

Ben Turkiyede kullanılan nerdeyse tum forum scriptlerinin kodlarini inceledim simdiye kadar. Kodlarinin yani sira panel kullanimlari, eklenti destekleri falan irdeledim. vB 3.5 ve 3.6 serisindeyken gayet guzeldi. 3.8 serisinde zirve denilebilecek noktalara ulasti ama sonrasinda calkalantiya girdi ve sonucunu su anda goruyorsunuz gecis yapan siteleri arastirirsaniz.
    Mybb phpbb smf gibi ucretsiz forumlari tumden kategori disi tutuyorum cunku adi ustunde ucretsiz bir script. Eklenti paylasimi icin lisans mecburiyeti gibi bir durumun bile olmadigi bir seyden bahsediyoruz yani. Cok basit bir fark gibi gorunse de scriptin ilerlemesi icin inanilmaz ek bir durum bu.
    xF derseniz, malum davadan herkesin haberi vardir. Elbet benzerlik var kodlarda vB ile ama en bastan altyapisi farkli. Ki kod benzerligi de artik uctu gitti neredeyse.
    Benzerlik konusuna gelirsek, her script illa ki baska birine benziyor ya da benzetiliyor. Bu da gayet dogal bir sey.
    Bastan beri klasindan ve cizgisinden sapmayan tek script olarak ipb yi goruyorum. Ercu hatirlar mi bilmiyorum ama xF daha satisa cikmadan soyledigim bir sey vardi, bu script vB den stabil gidecek ama yakinda ipb ye benzeyecek, demistim. xF 2 de de ipb yi gordum ben sahsen. vB ile yollarini tumden ayirmis olarak goruyorum.

Gunlerdir, hatta haftalardir yogunlugum sebebiyle pc basina cok kisa sureli geçebiliyorum, bu sebeple cok inceleme imkanim da olmadi detayli olarak. Ama bosta oldugum bir vakitte denk gelirse dev surumuyle iyice bi alakadar olup rapor sunarim burada.

[tLk] Tilkißey ~ Mahmut Sami Yöntem

2. -Andromeda-

-Andromeda- Lisanslı Üye Üye

563
    81
    28
    Dev lisansınız varsa görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim şu anda sadece Developer lara açık eklenti geliştirebilmeleri amacıyla. Zaten ban sisteminde hiyerarşi olmaması aşırı saçma olur ücretsiz bir sistemden farkı kalmaz bir nevi kaş yaparken göz çıkarmak olur. Büyük gelişmeler var 2 sürümüne göre ama olması gereken özellikler de yok değil en basitinden vb serisinde olan sarı kırmızı kart sistemi gelmeli buraya... (uyarı ban olarak zaten var profilde kayıt olarak diyorum) kullanıcı kendi profiline girdiğinde aldığı yasaklama vb ni görebilmeli bence..

eklenti ile yapılan

Add username style last post
    All rich usernames
    Widget Framework

fark ettiğim bu eklentilere artık gerek kalmayacak xf2 ,le ama aşağıdaki eklentilerin yaptığı işlevlerinde sistem özelliği olarak gelmesi lazım

CTA Login
    Warning Improvements
    Turkish Friendly Links
    Double Post Preventer
    Hide İp of User Admin
    Limit Resource Downloads > XenForo resource manager a ayar olarak gelmeli
    Search Resources By Name >XenForo resource manager a özellik olarak gelmeli
    Who has visted 24 hours

bunlar sistem özelliği olarak gelse çok fena olur hatta bana göre gelmesi de lazım

3. Tilkißey

Tilkißey M Sami Yöntem Administrator Lisanslı Üye SMS Onaylı

447
    235
    43
    Entegre ozellikler konusunda fikir ve tahminlerimi soyleyeyim
    Bazi ozelliklerin eklenti olarak kalmasi gerektigini savunanlardanim. Cunku entegre edilmesi demek *genelde* o konunun gelistirilmesine ket vurmak demek. Bastan beri olan bir seyin gelistirilmesi baskalari tarafindan yapiliyor elbet eklentilerle ancak eklentiyi sisteme entegre ettiginizde bu gelistirme islemi kesiliyor.

CTA Login, eklenilebilitesi olan daha onlarca logging in service listesi var
    Turkish Friendly Links, her dil icin ayri ayri eklemelerini beklemek yanlis olur. Her dil icin eklenti yazarlarinin eklenti yazmasi en dogrusu.
    Warning Improvements, eklentiyi bilmiyorum, ondan yorum yapmam dogru olmaz
    Double Post Preventer, hem gelistirilmeye acik opsiyonlari var, hem de cogu forum sitesinin kullanmak istemeyecegi türden bir sey. Cunku forum siteleri genelde istatistik kasma amacinda
    Hide IP of User Admin, eklentiyi bilmiyorum
    RM icin tavsiyelerinize katiliyorum

Gelelim Who Has Visited konusuna. Bu amaca yonelik yazilan ilk eklenti bana ait. Xen-TR tagiyla yazmis oldugum bir eklenti. İlk surumlerinden beri surekli olarak "bunu entegre edin, core ozellik olmali" tarzinda konusmalar yapildi. Ben gelistirmeyi birakinca bir kac kisiden once benzer sonrasinda da gelistirilmis halleri piyasaya sunuldu. Ben en son ne zaman guncelledigimi bile hatirlamiyorum ama hala hala eklentiyi indirip kullananlar ve resmi siteden ozel mesajla eklentiyle alakali destek talebinde bulunanlar var. Bu ozellik vB entegrelerinden. WGO kutusunda bulunan bir sey ve bana kalirsa da her forumun kullanmak isteyecegi bir sey. Benim yazdigim az ozellikli surumunde bile forumu bugun ziyaret edenler ile son X saat icinde ziyaret edenler diye opsiyon vardi. vB de liste uzunlugundan muzdarip olunmasi sebebiyle yapilan ek sayfalama vardi. Su anda ise saniyorum ki cok daha geliştirilmiş hali vardir. Ama eklemiyorlar, nedenini net bilmesem de tahminlerim var.

Soyle ki, siz lisansli kullanici olarak "xyz eklentisini sisteme entegre edin" diye talepte bulunuyorsunuz. O eklentinin entegre edilmesi demek o eklentinin artik indirilmesine gerek kalmamasi demek. Bu da eklenti yazarinin onune ket vurmak gerek. Boyle olmamasi icin yazardan onay alinmasi lazim, belki ufak bi odeme veya yazili onam alinmasi lazim gibi prosedurler var.
    Misal, TMS sisteme entegre edildiginde eklenti hali atil olacak diye dusunuyorduk ama eklenti yazarinin cok daha onceden haberi olsa gerek ki eklentisini entegre tms i geliştirecek sekilde coktan guncelleyip hazirlamisti.

Eklenti entegrasyonlari kodlama bakimindan basit seyler olsa da yasal ve etik acidan cok da basit seyler degil ne yazik ki. Ondan kier veya mike a cok da bir sey diyemiyorum.

[tLk] Tilkißey ~ Mahmut Sami Yöntem

• Beğendim Beğendim x 1
  4. -Andromeda-

563
    81
    28
    Warning improvements eklentisi kullanıclarinet aldıkları uyarıları kendi profil sayfalarına görmeleri sağlıyor bununla birlikte uyarı sistemine birkaç bazen iyi olan ama olumsuz yanı olmayan özellik ekliyor

Hide ip eklentisi süper admin grubundaki kullanıcıların ip adreslerini diğer tüm yöneticilere gizleyen bir eklenti

Last 24 hours eklentisi dediğiniz gibi yapılabilir zaten en başta biz sizin yazdığınız eklentiyi kullanıyorduk daha sonradan who has visited a döndük

Double post u ve friendly links yazmam gerçekten sizin mesajınızı okuduktan sonra bana da saçma geldi

Ama diğerlerinin en azından gelmesi gerekiyor mesela warning improvements eklentisi hem uyarı hem ban ları gösterecek şekilde geliştirilip entegre edilebilir, bu fikrimi paylaştığımda önce aldığım cevap değişiklilleri acp den görebilirsiniz kullanıcı değişiklikleri kısmından oldu daha sonra bu eklentiyi uyarlayabilirsiniz dediğimde ise bir cevap alamadım bilmiyorum xf 2 de baya değişiklik yapılması lazım bana göre

Mobile ile gönderdi
  5. Berheviz

Berheviz Cyber-Crack Üye

74
    16
    8
    hocam ben ne yaptıysam olmuyor uyarı sistemi çalışmıyor ban atmıyor birde misal üyeyi banlıyorum üstü çiziliyor ama hala kayıtlı
    üye grubunda kalıyor cezalı gruba geçmiyor.

6. -Andromeda-

563
    81
    28
    Bunun için Seçenekler kısmına girin burada Kullanıcı disiplini ve Yıldırılan kullanıcılar kısmı olacak ( admin.php?options/list/discourager ) En alttan 2. seçenek ceza alan kullanıcıların (ban) hangi kullanıcı grubuna ekleneceğini soruyor. Buraya cezalı üye grubunu seçip kayıt edin ceza alan kullanıcı yasaklı grubuna geçecektir

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...