1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

XenForo 2.0 İçin Düşünceleriniz?

Konusu 'Fikir Alış Verişi' forumundadır ve Emre tarafından 3 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Tags:
?

XenForo 2.0 Satın alıp kullanacak mısınız?

1. Evet

oy sayısı 3
    42,9%
  2. Hayır

oy sayısı 2
    28,6%
  3. Kararsızım

oy sayısı 2
    28,6%
  1. Emre

Emre Lisanslı Üye Üye

161
    40
    28
    xenForo 2.0 için düşünceleriniz neler? Bana vBulletin'i andırdı.

Demo için: XenForo 2 Demo

2. Berheviz

Berheviz Cyber-Crack Üye

68
    6
    8
    ıpboard a benzetmişler vb 4 ede yakın gibi bence tasarımı berbat olmuş bir an önce bu tasarımdan vazgeçseler çok iyi olur.

3. -Andromeda-

-Andromeda- Lisanslı Üye Üye

513
    78
    28
    Sistem özellikleri olarak büyük gelişmeler var örneğin modlara direk ban yetkisi gelmiş tema tasarımlarında değişiklikler olmuş artık daha farkı temalar görmemiz mümkün. Birde en iyisi Widget Framework eklentisine artık gerek kalmamış olması , ama çok daha gelişmiş bir sistem bekliyordum örneğin yasaklama kayıtları kalıcı olarak hala kullanıcı profillerinde tutulmuyor. vBulletinde olan bazı özelliklerin gelmesi lazım, güzel olmuş ama çok ta mükemmel sayılmaz özellik olarak IPBoard a daha yakın ama tema tasarımı IpBoard+vBulletin 4 karması tuhaf bir şey olmuş
    What's new in XenForo 2 - XenForo 2 Demo

4. Berheviz

Berheviz Cyber-Crack Üye

68
    6
    8
    sistem olarak kendisini geliştirmesi gerek ücretsiz forumların özellikleri bile xenforodan daha fazla

5. -Andromeda-

513
    78
    28
    evet ama fiyat performans olarak fena sayılmaz, birsürü eklenti ile yapılan şeyin sistem özelliği olarak gelmesi lazım

• Beğendim Beğendim x 1
  6. Berheviz

Berheviz Cyber-Crack Üye

68
    6
    8
    hocam ölede olsa bölede olsa çok eksiği var ha şuda bi gerçek hepsini bir anda yaparlarsa nasıl lisans satsınlar değilmi
    yavaş yavaş yapıyorlar ama bi mybb bile xf nin çok ötesinde özellik olarak vb kendini yeni kodlamaya ayak uyduramasada sistemini
    geliştiremesede bi gerçek varki en forum scpritidir özellik bakımından tabi o yüzden dünyanın en çok lisanslı üyesine sahip
    o yüzden eklenti yazılan vede tercih edilen forum scpriti.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  7. -Andromeda-

513
    78
    28
    Orası öyle ama ben vBulletin in piyasada XF ye Papuç bırakacağını sanmam vBulletin 5 serisi ile muhteşem ötesi bir geri dönüş yapabilir eğer aynı kafada giderse çok yakında vBulletinin ölüm çanlarını duymaya başlarız. MyBB de olup ta XF De olmayan bir özellik ben şu ana kadar görmedim yada dikkatli bakmadım ama en basitinden vBulletin değilmi gibi kullanıcı profilinde ban ve uyarı kayıtlarını bile tutmayan bir yazılım öyle ki xf 2 için öneriler alıyorlar oraya konu açıyorum bana verdikleri cevap acp den kullanıcı değişiklikleri kısmından ceza alıp almadığını bakabilirsinizle gibisinden bir cevap veriyorlar buda işin ilginç yanı

• Beğendim Beğendim x 1
    Mobile ile gönderdi
  8. Emre

Emre Lisanslı Üye Üye

161
    40
    28
    vBulletin geliştiricisi olup, ayrıldıktan sonra biri olsaydım şayet; daha farklı sistem yapardım. Bu bizim gördüğümüz bölüm. Bana kalırsa vBulletin yazılımın benzeri olacak ve yine maalesef vBulletin gibi sistem dosyalarının boyutu artıp Forum'dan çıkacak.

9. Berheviz

Berheviz Cyber-Crack Üye

68
    6
    8
    vb nin 5 ini bırakın bu kafayla ne yaparlarsa yapsınlar zaten bitiyorlar yazılım benzerliği devam ediyor vb nin cılkı çıktı yoksa ben neden
    mybb den xf ye geçeyim direk vb tercih ederdim xf nin geleceği parlak ama eksiği çok fazla mybb den eksiğine gelince özelliklede mod
    bölümünde vede benzer olraka saysam çok şeyler var misal modlara ban yok ama uyarı kısmındada eksik çok uyarı bölümünde çok şeyi
    düzenledim uyarı kısımlarını ayarladım örnek olarak 10 ceza puanı kesildiğinde sınırsız hesabı kapanıcak ayarladık ama malesef
    uyarı alınsada bir değişiklik olmuyor.

10. -Andromeda-

513
    78
    28
    Bende sitemde uyarı sistemi ile yasaklama yaptırıyorum modlara örnek 1 puan 1 gün yasak 30 puan 30 gün ama asıl olay hazır uyarılar ekledim küfür ban hakaret uyarı vs tarzında direk ordan seçip hızlıca Yasaklı yorar xf de buna yönelik çok dönüş yapıldı xf 2 de modlar da artık ban atabiliyor
    Mod paneline zaten pek gerek yok gibi mybb de modların modları banlayabildiği de bir gerçek böyle olacaksa hiç gelmemesi daha iyi

• Beğendim Beğendim x 1
    Mobile ile gönderdi
Yüklüyor...