• Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

SMF'den XENFORO'ya Geçiş

Öncelikle herkese merhabalar.
9 yıllık SMF kullandık ve en sonunda daha güvenli ve daha hızlı olduğu için Xenforoya geçmeye karar verdik.
Daha önce sitemde MKportal ve SMF vardı.

1) XENFORO ya uygun portal var mıdır? Wordpressle bağlantılı çalışır mı?
2) Lisansı alıcağız lisanla bereber yanında satılan (Buy XenForo | XenForo) bu eklentilerden hangilerini de almak gerekir. (Burada yazılanlarıdan bazılarının görevini tam olarak bilemiyorum)
3) https://xenforo-turkiye.com/daki üst tarafta yer alan son cevaplar son konular yeni dosyalar bölümü standart olarakmı geliyor yoksa eklenti olarak mı düzenleniyor.
4) Aynı şekilde sağda yer alan sohbet ve üstte yer alan dosyalar bölümü standart mı?
5) Sağ alt tarafta yer alan Profil mesajları ile sohbetin arasındaki farklar nelerdir?

Yeni olduğum için bazı sorular saçma gelebilir. Biraz inceledim ancak bunlar hakkında bilgi sahibi olamadım.

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
  1. Xenforo ile wordpress arasında köprü diyorsanız XenWord bu eklenti en iyisi. Wordpresste değilde forumun kendi içinde portal kurmak için en iyisi CTA Featured Threads & Portal sonraki [8wayRun.Com] XenPorta 2 (Portal) PRO
  2. Branding Removal - $250*= Xenforonun foother deki linkini kaldırmak için verilen ücret.
    Installation Service - $50*=Xenforo yetkililerinin kurulumunu yapmasını isterseniz seçiyorsunuz.
    XenForo Media Gallery - $60*=Video ve resim eklentisi demosu Media | XenForo Community
    XenForo Resource Manager - $60*=Dosya paylaşım eklentisi demosu Resources | XenForo Community
    XenForo Enhanced Search - $50*=Gelişmiş arama motoru

Dilediğinizi seçer alırsınız.
  3. Hepsi eklenti ile yapılıyor.
  4. Eklenti ile.
  5. Profil mesajı birebir yapılan profillere bırakılan mesajlardır. Sohbet ise sayfa değiştirmeden aynı sayfa içerisinde bütün kullanıcıların gerçek zamanlı konuşmasıdır.