1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
 2. XenForo 2 geliştirici sürümü çıktı ! XenForo 2 Demo adresinden test edebilirsiniz.
  Admin Kullanıcı Adı: demo Şifre: demo (Veritabanı saat başı sıfırlanmaktadır)

Duyuru Paypalın Türkiye'deki faaliyetlerini durdurmasından sonra XenForo satın alma/güncelleme

Konusu 'Duyurular' forumundadır ve StRonK tarafından 17 Haziran 2016 başlatılmıştır.

 1. StRonK

  StRonK Ercüment Albayrak Administrator SMS Onaylı

  Konular:
  134
  Mesajlar:
  1.862
  xF Versiyonum:
  1.5.x
  Merhaba arakdaşlar,

  Bildiğiniz gibi paypal'ın Türkiye'deki faaliyetlerini durdurmasından sonra (Bilmeyenler için mesajın sonunda açıklamalar mevcut) XenForo'nun satın alınmasında sadece paypal'ın kullanılması ve bu konu hakkındaki mağduriyetimizi XenForo yönetimine bildirdik, yönetimden olan Paul Brogan ile konuştuk ve konu hakkında bize aşağıdaki bilgilendirmeyi yaptı.

  Ekran Alıntısı.PNG
  Türkçesi
  Lisans satın almak yada güncellemek isteyeler XenForo yetkilileriyle iletişime geçmek için Contact Us | XenForo bu adresi kullanabilirler ve gerekli detayları alabilirler.

  Paypal'ın Türkiye'deki faaliyetlerini durdurması hakkında bilgilendirme sayfası:
  Online Ödeme Yapın ve Para Gönderin - PayPal Türkiye

  BDDK PayPal’in lisans başvurusunu neden kabul etmediğini hakkında bilgilendirme:
  BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, PayPal’in sunucularını Türkiye’ye taşımak istemediğini belirtti. Akben, Haziran 2013’te yürürlüğe giren Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun 14. ve 18. maddelerindeki “ödeme hizmetleri alanında faaliyette bulunmak ya da elektronik para ihraç etmek isteyen kuruluşların, BDDK’dan izin almak kaydıyla faaliyette bulunabilecekleri” hükmünün bulunduğunu, PayPal’in de bu hükme aykırı hareket ettiğini söyledi.
  Şirketin kendilerine 27 Haziran 2015 tarihi öncesi Kanunun 12. maddesinin 1 numaralı fıkrasında belirtilen ödeme hizmetleri ve 20. maddesi uyarınca elektronik para ihracı faaliyetlerini yürütmek üzere faaliyet izni başvurusunda bulunduğunu belirten Akben, BDDK’nın verdiği ret cevabını da şu şekilde açıkladı:

  Şirketin, Kanunun 23. maddesi ve Tebliğin 16 maddesine uyum için gerekli çalışmaları yapmadığı görülmüş, şirket ile yapılan müteaddit yazışma ve toplantılarda bu durum dile getirilmiş ancak ‘Sistemlerin yurt içine getirilmesine ilişkin herhangi bir fizibilite çalışması yapmadıkları, sistemleri Türkiye’ye getirmenin teknik olarak mümkün olduğu ancak global şirket politikası gereği böyle bir tercihte bulunmayacakları, bilgi sistemlerini ve yedeklerini Türkiye’ye getirmeyi planlamadıkları ifade edilmiş. Şirkete işlemin bir tarafının yurt dışında olduğu işlemler için Tebliğin 16. maddesi 4. fıkrasında tanımlanan istisnaları kullanarak daha minimal bir sistemle ‘cross border’ (sınır ötesi) olarak adlandırılan farklı bir faaliyet izni için başvurabilecekleri belirtilmiş, şirkete nihai kararını vermesi için bir süre verilmiş ancak verilen süre zarfında firmadan herhangi bir geri dönüş olmamış ve faaliyet izni başvurusu olumsuz sonuçlanmıştır.

  Kararın alınmasının ardından PayPal’in hem Avrupa hem de ABD yöneticileriyle görüşmeler yaptıklarını belirten Akben, şirketin gerekli şartları yerine getirip başvuruda bulunması halinde faaliyetlerine tekrar dönmesinin mümkün olduğunu söyledi.
   
  twinlayt ve yusufdj bunu beğendi.
 2. Mert Öktemer

  Mert Öktemer Üye

  Konular:
  2
  Mesajlar:
  5
  xF Versiyonum:
  1.5.x
  Teşekkür ederim
   
 3. Danci

  Danci Üye

  Konular:
  0
  Mesajlar:
  1
  xF Versiyonum:
  1.5.x
  Arkadaşlar bu Paypal sorununun alternatif bir yolu yok mudur? Farklı bir hesap açıp ödemeyi yabancı bir hesaptan yapabilir miyiz?
   
 4. StRonK

  StRonK Ercüment Albayrak Administrator SMS Onaylı

  Konular:
  134
  Mesajlar:
  1.862
  xF Versiyonum:
  1.5.x
  Evet yapabilirsiniz
   
 5. feelingpeckish

  feelingpeckish Eskiden: aradabir007 Yasaklı Üye Üye

  Konular:
  2
  Mesajlar:
  7
  xF Versiyonum:
  1.5.x
  XenForo lisansı almak gibi tek seferlik bir işlem için kullanacaksanız VPN üzerinden yurtdışı hesabı açıp alabilirsiniz. Uzun süre kullanırsanız o hesabı daha sonra sıkıntı çıkabilir ama tek seferlik bi işlem için sorun olmayacaktır.