• Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Mybb 1.8 Den Xenforoya Geçiş

mitolocya

Üye
SMS Onaylı
Xenforuyu kur araçlar bölümüne gel. Dışardan data import seçeneği var ona tıkla. Veritabanı bilgilerini gir. Ftp'ye mybb veritabanı gönder. Sistem seni yönlendirektir. 2 Dakikanı alacak.

mitolocya

Üye
SMS Onaylı
Bunu forumada belirtseymişsiniz modlar konuyu ona göre düzenler siz yerine diğer insanlara yardım için zamanları kalırdı. Biraz bu konularda hassas olalım.

muhiBBi

Üye
SMS Onaylı
Xenforuyu kur araçlar bölümüne gel. Dışardan data import seçeneği var ona tıkla. Veritabanı bilgilerini gir. Ftp'ye mybb veritabanı gönder. Sistem seni yönlendirektir. 2 Dakikanı alacak.
Bunun için mybb dosyalarının ftp'de olması gerekiyor mu? Yoksa mybb dosyalarını ftp'den silmiş olsak da olur mu?

bebekforum

Üye
SMS Onaylı
MYBB 1.8.14 den xenforo1.5.16 ya geçiş var. Ben daha önce sorunsuz geçiş yaptım. Tek başıma mantık yürüterek. MYBB forumunuzun veri tabanını ve site dosyalarını yedek alın. Daha sonra veritabanına sakın dokunmayın. Mybb forum dosyalarınızı silin. upload hariç. upload klasöründe forum üyelerinizin bannerları var. xenforo1.5.16a full versiyonu indirin. ftp veya dosya yükleme aracıyla ana dizininize dosyaları atın. Xenforo için yeni bir veritabanı oluşturun. Xenforoyu kurun. Mybb forumdaki süper admin hesabınız hangisiyse o nickinizle kurun ki sıkıntı çıkmasın. Çıkar mı bilmem. Çıkabilir. Xenforo yu kurduktan sonra Türkçe dil dosyalarını ve Romanizasyon işlemini yapmadan önce data import kısmını bulun. Mybb nin silmediğiniz veritabanının şifresini ve kullanıcı adını girin ve yönergeye göre geçiş işlemini yapın. Çok basit bir işlemdir. Benim gibi beceriksiz herifin biri bile hiç deneme yapmadan basitçe geçti. Kolay gelsin arkadaşlar. Arkadaşlar Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta mybb1.8.14 den xenforo1.5.16a ya sadece geçiş var. xenforo2.0 a mybb den geçiş yok. Onun için xenforo1.5.16a indirip o versiyona geçiş yapabilirsiniz. Sonra hatalarınızı düzelttikten sonra versiyon yükseltebilirsiniz. Ben mybb den xenforo1.5.16a ya geçiş yaptım iki hafta aynı verisyonda takıldım forumdaki hataları düzelttim. Yoksa verisyon yükseltme sıkıntı olabilir. Bir de xenforo2.0 a yükseltirken de sunucunuz hosting firmanızla konuşun. Çoğu hosting firması online.php desteği vermemektedir. Benim hostingim paylaşımlı ve online.php desteği verdiğinden ben en son versiyon olan xenforo2.2 ye kadar yükselttim. Aslında Xenforo2.0 la xenforo forum sistemi paylaşımsız sunucu veya vps sunucu istemektedir.

Son düzenleme:

bebekforum

Üye
SMS Onaylı
oguzhanbiyik linkleri ufak httacces düzenlemesiyle halledebilirsin. Ben onu da yapmadım. Nasıl olsa Google ve bütün arama motorları 6 ay da bir linkleri düzeltiyor. 3 ya da 2 ay daha kaybım olur. Ama çoğu linkim düzeldi.