• Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Forumda yabancı dil

#1
Merhabalar

Yeni kuracağım forumda yabancı dil sorununu nasıl çözebilirim? Yani Türkçe konuşulan konular ve yabancı dilde konuşulan konular diye ayrım yapabileceğimi düşünüyor. Öneri ve örnek site bildirebilirseniz memnun olurum
 

Dr.Yontem

M Sami Yöntem
Emekli Admin
Lisanslı Üye
SMS Onaylı
#2
Forum ne uzerine olacak? Buna da bagli acikcasi biraz.

Misal, android forumu oldugunu hayal edelim. Telefon ozellikleri, rom bilgileri gibi kategoriler olacak. El mahkum bunlari tumden ayri kategori icine alacaksiniz. Tek kategori icinde prefix ile ayrim yapmaniz biraz karisiklik yapabilir.

Ama cok yabanci uyeniz olmayacaksa ayri bir kategori actiginizda yuksek ihtimalle burasi bos ya da bosa yakin bir sekilde kalacak. Bu da tabii ki cins durabilir.

Tapatalk veya benzeri bir uygulama kurulu olmayacaksa, hic degilse belli bir konu yogunlugu saglanincaya kadar tek kategoride prefix kullanimi ile 2 dile ait konulari da barindirin. Dileyen prefix filter ile tek dile dusurur gorunecek konulari. Tapatalk gibi uygulamalarda bu durum problem yasatacaktir tabii ki.