• Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Bir eklenti uğruna değer mi?

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
5 Şubatta bu konu ilgili kişi tarafından sorulmuş ama hiç bir cevap yok. Sizce müşteri olan birisine cevap vermek gerekmez mi?
https://xenforo-turkiye.com/konular/xenforo-turkiye-sms-ve-xf-2-x-uyumluluğu.2942/#post-13721

Ücretini ödediğiniz bir şeyin kullanılabilir olması gerekmez mi?
Biz zamanında arakdaşa gerekli açıklamayı yapmıştık hala geliştiriyoruz demiştik hazır olmadığını da belirtmiştik fakat sürekli eklenti eklenti diyen bir adama biyerekadar cevap veriyorsunuz.

Ödediği eklentiyi fazlasıyla kullandı ki o eklenti xenforo 1.x sürümü için çıkarılan bir eklentidir biz 2.x içinde destek vermek isteyerek lisanslarını bile yenilemeden dosyaları kullanıcılara atacaktık sadece sabredeceklerdi şuda var 1.x için yaptığımız çalışmayı 2.x sürümü için yapma zorunluluğumuz yoktu örnek veriyorum mesela sizin temalarınız
https://xenforo.com/community/resources/authors/osman.87294/
neden 2.x için yayınlamadınız ? mevbur değilsiniz dimi bizde değildik ama yapmak için çabaladık yaptık tek yapılması gereken çözemediğimiz kısımları çözerek eklentiyi almalarıydı bir örnekte eklentilerden verelim
https://xenforo.com/community/resources/post-ratings-taking-likes-to-the-next-level.410/
bu eklentiyi bilmeyen yoktur fakat 2.x sürümü için desteği yok ses eden var mı yok yapmak zorundamıydı değildi bizde değildik ama yapmak için kolları sıvamıştık.
Ne için taraflı konuştuğumu anlamış değilim. Ben konuyu okudum ve yorumda bulundum. Kodlamalar bile bazen aynı olabilir çünkü kod sistemi bellidir. örneğin CSS de display: none nasıl kapalı olarak bilinirse buna benim kodum demek oldukça yanlıştır. :)
Tamam ozaman gidin ThemeHouse adı altında paylaşılan temaların tasarımını birebir alın satın bakalım buyrun bende oturup izleyeyim satmanıza müsade edecekler mi ?
Peki siz iddia ettiğiniz kodların sizin olduğuna nasıl kanaat getirdiniz. Bunun için arkadaşın yapmış olduğu eklentinin kodlarını bizzat inceleme fırsatınız oldu mu? Burada kodları açık olarak paylaşınız hep birlikte inceleyelim ve söylediğiniz gibi ise haklı olanı tespit edelim.
Ben eklentileri arkadaşın konusu kalktıktan sorna zaten ücretsiz bir şekilde paylaştım.
https://xenforo.com/community/resources/xenforo-turkiye-sms.6487/
https://xenforo.com/community/resources/xenforo-turkiye-sms.6486/
yapması gereken xenforo yetkililerine ulaşarak haklı olduğunu kanıtlamaktı yapabildimi yapamadı ve resmi forumda hakkını arayamayağını bildiğinden buraya geldi çünkü resmi forumda kanıt isteyeceklerdi, onun türk forumlarında şakşakçısı çok arasın bakalım nasıl haklı çıkaracak kendini tekrar ediyorum yapması gereken kendi dosyalarını xenforo yetkililerine atarak haklı olguğunu kanıtlamaktı yapabildimi yapamadı.
Arkadaşın kodlarını görmeme gerek yok onda yapabilecek kapasite olsaydı zaten gelip bizden satın almak yerine gider kendi eklentisini yazar para vermeden kendi işini kendi görürdü.

Ayrıca xenforo da aynı işlevleri gören bir çok eklenti mevcut. Siz bunu geliştirin arkadaş başkasını. Türk kardeşlerim neden böyle bir çarpışma içerisindedirler anlamam. Daha güzelleri için insanlara fırsat vermek gerekir.

Şundan eminim bir Türk kardeşim bu işlere heves etse ve benim kodları kullansa bundan asla yüksünmem. Hatta geliştirmesi için yardımcı dahi olabilirim. Çünkü gelişim hepimiz için şart. Bugün ben bunu yapmışsam yarın bir başkası başka fikirler ile daha güzelini sunabilir. Bunda sıkıntı edecek ne var anlamıyorum.
Siz olayın farkında değilsiniz yada anlamak istemiyorsunuz aynı işlevi görecek benzer eklentiler olmasına karşı değiliz yapılsın yapılmasın demedik ben eklenti 2.x dosyalarını yanlızda bu arkadaşa attım sussun diye fakat arkadaş birebir aynı özellikte ve tasarımda eklentiyi satışa sunuyor aynı tasarım aynı özellikler ne tesadüf dimi ?

ovunc

Müşteri
Üye
SMS Onaylı
Biz mertliğide adamlığıda iyi biliriz senin gibi kaçamak cevaplar vermek yerine neyi doğru biliyorsak ona göre yazarız ve yazdıyorumda kodlarını görmeme gerek yok durum ortada seçenekler benzediği için şikayet ettim haklı bulundum ve haklı olarak eklentini kaldırttım hala ne konuşuyoruz anlamış değilim seni haklı bulan biri yok beni haklı bulan bir şirket var ortada sonuç belli herşey ortada.
Ya çok boş konuşmuşsun yine ben o eklentiyi official forumda yayınlayacağım, sana da gelip burada cevap vereceğim merak etme az bekle uzun sürmeyecek.

Kodlar farklı demeyle bu işler yürümüyor ortaya kanıt sunması gerekirdi ben sözkonusu arkadaşın konuyu kaldırıldıktan sonra korkusundan yda açıklayamadığından 4-5 gün resmi foruma giremediğini de iyi biliyorum takipteydim ki ekteki resimde xenforo yetkililerinin hala cevap bekliyoruz demeside buna kanıttır madem kodları farklıydı ben xenforo yetkililerine eklentinin saf halini atarken neden kendiside saf halini atarak bakın benım kodlarım faklı diyerek kendini haklı çıkarmadı taraflı bir şekilde değilde tarafsız bir şekilde konuşmanızı beklerim sizden.
Ne zaman login olacağımı sana mı soracağım? İşin gücün beni izlemek mi?
Gerekli yanıtı benden an itibari ile aldılar. Ben kimseye taraf olmayan bertaraf olur demem merak etme herkes özgür iradesi ile yazar yada eleştirir. Ben beni eleştirecek olan varsa ona saygı duyarım.

Haklı bulunduğum bir konu için ve üzerinden 18 gün geçemişken neden sana güveneyim bu süre içerisinde kodları tamamen değiştirmediğini nereden bilicem ben ? sen ve yandaşlarının kafa kafaya verip sırf siteyi kapattırmak için ortak bir çalışmaya girmeyeceğinden nasıl emin olucam ?
Yandaş??? Yahu ben kimseden destek istemedim merak etme korkma bu kadar.

Yüzlerce kişiye null site kurdun hem de ücret karşılığında bunun bir çoğunu ben tanıyorum şimdi ben seni şikayet mi edeceğim!
Tabi ki hayır... (Bu hesap ayrı)

Ben işimi kendim göreceğim ne yandaşa nede desteğe ihtiyacım var!!!
Bu iş bittiğinde şereften ve gururdan yoksun şekilde insan içine çıkamayacaksın.

İşte ben o zamana kadar nefesin gibi yakın olup son anını bekleyeceğim.
Bunu sakın unutma...

AhmetM

Üye
SMS Onaylı
mesela sizin temalarınız
https://xenforo.com/community/resources/authors/osman.87294/
neden 2.x için yayınlamadınız ?
Benim temalarımın yayınlanması konusuna gelince ben şu anda yurtdışında görevdeyim. Ayrıca 1.x için destek vermedim ama xf1x için destek vermediğim temaları XF2x için üretiyorum. Ve bunlar ile ilgili bilgileri Tüm müşterilerime PM yolu ile soranlara bilgi veriyorum. Ayrıca sadece 10$ karşılığında daha önce XF1 sitilini satın alan müşterilerime de yeni sitilleri satıyorum. Şu anda 2 tane daha tema hazır ama yakında yurda dönüşüm ile birlikte 2.x sürümlerini yayınlayacağım.

Olay benim olayım değil. Ama yapılanın yanlış olduğunu değerlendirdiğim için yazdım. Biraz makul düşünmek kimseye zarar vermez. Neden beni hedef alıyorsunuz anlamış değilim. Burada bir konu açılmış ve bende değerlendirmelerimi dile getirdim. Bu durumda artık yorum yazmayalım o zaman.

Benim savunduğum biri yada birileri de yok sadece her insan kendisini geliştirsin. Niye birbirimizin önünü kesmek için çaba veriyoruz. Destek olmak daha iyi değil mi? Daha önce sizinle çalışmış birisi olarak size yakıştıramadım sadece.

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
Ya çok boş konuşmuşsun yine ben o eklentiyi official forumda yayınlayacağım, sana da gelip burada cevap vereceğim merak etme az bekle uzun sürmeyecek.
bu işlemi zamanında yapacaktın eklenti dediğin şeyi kaç kişiyle hazırlayıp yenı haline soktun ? aradan haftalar geçmiş şimdi yayınlayacam diyosun yayınlasaydın zamanında neden şimdi yayınlıyosun kendini savunmak için gerekli kişiler görüşerek eklentinin farklı olduğunu neden kanıtlamadın yapacağın şey sadece eklentinin dosyalarını xf yetkililerine atarak farklı olduğunu kanıtlamaktı kanıtlardın ve bende ağzımın payını alırdım şuanda eklentiyi yayınlamanın hiç bir önemi yok eklentiyi bu geçen koca zaman zarfında yenıden oluşturmadığına yada oluşturtmadığına nasıl inandıracaksın beni ?
Ne zaman login olacağımı sana mı soracağım? İşin gücün beni izlemek mi?
Gerekli yanıtı benden an itibari ile aldılar. Ben kimseye taraf olmayan bertaraf olur demem merak etme herkes özgür iradesi ile yazar yada eleştirir. Ben beni eleştirecek olan varsa ona saygı duyarım.
Tabi kis eni takip edicem günler geçmiş xf yetkililerine cevap vermemişsin yada verememişisn adamlar seni bekliyordu ki bende onlardan senın acıklamana göre cevap bekliyordum yazılanlar ortada resimde kanıttır 5 gün boyunca söyleyecek şey bulamadın mı burda buluyorsun resmi forumda neden bulamadın giriş bile yapamadın :D
Yandaş??? Yahu ben kimseden destek istemedim merak etme korkma bu kadar.

Yüzlerce kişiye null site kurdun hem de ücret karşılığında bunun bir çoğunu ben tanıyorum şimdi ben seni şikayet mi edeceğim!
Tabi ki hayır... (Bu hesap ayrı)

Ben işimi kendim göreceğim ne yandaşa nede desteğe ihtiyacım var!!!
Bu iş bittiğinde şereften ve gururdan yoksun şekilde insan içine çıkamayacaksın.

İşte ben o zamana kadar nefesin gibi yakın olup son anını bekleyeceğim.
Bunu sakın unutma...
Korkum yok çok şükür her mesaja satır satır yazıyorum korkumuz olsa burda hala birşeyleri savunma kanıtlama çabasında olmayız.

İstediğin yere istediğin şekilde şikayet etmekte özgürsün inan zerre umrumda değil kaybedecek hiç bir şeyim yok benim.

Bu laflara bizim karnımız tok sen adil bir ortamda yani resmi forumda silayet edildiğinde doğru bir biçimde kendini savunarak aklansaydın eyvallah der geçerdim ama aradan günler ki 17gün geçmiş gelmiş eklentiyi yayınlayacağım sende göreceksin diyorsun bu işi ilk gün şikayet edilidğinde yetkililere yapacaktın verecektin dosyalarını alın bakın bakalım diyecektin şimdi ne desen boş

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
Benim temalarımın yayınlanması konusuna gelince ben şu anda yurtdışında görevdeyim. Ayrıca 1.x için destek vermedim ama xf1x için destek vermediğim temaları XF2x için üretiyorum. Ve bunlar ile ilgili bilgileri Tüm müşterilerime PM yolu ile soranlara bilgi veriyorum. Ayrıca sadece 10$ karşılığında daha önce XF1 sitilini satın alan müşterilerime de yeni sitilleri satıyorum. Şu anda 2 tane daha tema hazır ama yakında yurda dönüşüm ile birlikte 2.x sürümlerini yayınlayacağım.
Ahmet bey bakın yazdıklarınızla durumumuz aç çok aynı biz bilgi verdik ama arkadaş durmadı sürekli birşeyler dedi durdu biz parada almayacaktık 2.x sürümü için çalışmaya başladık fakat çözemediğimiz kısımlar oldu sorunsuz bir şekilde vermek istedik rahat vermedi açıklama yaptık anlamadı kendim yazacağım dedi iyi tamam yaz madem dedik yazmadı eklentiyi verdik resmen kopya bir eklenti olarak satışa sundu ya elinizi vicdanınıza koyarak tarafsizca yazın ne yapmamızı beklerdiniz ?

Olay benim olayım değil. Ama yapılanın yanlış olduğunu değerlendirdiğim için yazdım. Biraz makul düşünmek kimseye zarar vermez. Neden beni hedef alıyorsunuz anlamış değilim. Burada bir konu açılmış ve bende değerlendirmelerimi dile getirdim. Bu durumda artık yorum yazmayalım o zaman.
Ben bana karşı verilen cevaplara cevap veriyorum sadece sizi hedef aldığım yok.

Benim savunduğum biri yada birileri de yok sadece her insan kendisini geliştirsin. Niye birbirimizin önünü kesmek için çaba veriyoruz. Destek olmak daha iyi değil mi? Daha önce sizinle çalışmış birisi olarak size yakıştıramadım sadece.
Bizim verdiğimiz bir emek var adam kopya şeklinde alıyor ve pazarlıyor sizin temanızı alsak kopya bir şekilde satışa sunsak gene aynı cumleleri kurarmıydınız soruyorum size içiniz rahat bir şekilde ne güzel kopyalamış hemde ona sattığım para fiyatına satıyor diyebilirmiydiniz ? farklı bir forumda da sms eklentisi satışa sunulmuş neden ona gidip sende bizden çaldın sende suçlusun demiyoruz biz bu siteyi tamamen ücretsiz bir şekilde destek olabilmek için açtık zaten amacımız destek vermekti neden normal şartlarda destek veren biri olarak eklenti geliştirmek isteyen birine müdahale edelim önünü keselim.

ovunc

Müşteri
Üye
SMS Onaylı
Bu laflara bizim karnımız tok sen adil bir ortamda yani resmi forumda silayet edildiğinde doğru bir biçimde kendini savunarak aklansaydın eyvallah der geçerdim ama aradan günler ki 17gün geçmiş gelmiş eklentiyi yayınlayacağım sende göreceksin diyorsun bu işi ilk gün şikayet edilidğinde yetkililere yapacaktın verecektin dosyalarını alın bakın bakalım diyecektin şimdi ne desen boş
Çok rezil bir insansın ne desem çamura yattın beş para etmez karakterinle tek başına bu forumda yüzleş sen.
Gerekeni alacaksın :) az bekle...

1529433398420.png

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
Çok rezil bir insansın ne desem çamura yattın beş para etmez karakterinle tek başına bu forumda yüzleş sen.
Gerekeni alacaksın :) az bekle...

Eki Görüntüle 2185
Mesaj tarihleri neden yok ?
Kopyalamak? Ben bu eklentinin ilk versiyonuna para verdim sen sonra ücretsiz yayınladın biz keriz miyiz?
Neden para ödedik?
Eklentini şuan lisansı devam eden tek müşterisi sendin yaptıklarından sonra müşteri olarak görülmüyorsun üyeliğine dokunmadım bilerek rankının hala olması müşteri olarak görüldüğün anlamına gelmiyor