• Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Bir eklenti uğruna değer mi?

ovunc

Müşteri
Üye
SMS Onaylı
Onur insanın kendine duyduğu saygı, şeref, haysiyettir. Gurur ise kendini beğenme, büyüklenme ve kibir anlamına gelir.
Gururla bireyler ve toplumlar kalkınıp büyüyemezken, Onurlu bireyler sayesinde toplumlar kalkınıp gelişebilir. Yıllar önce sizin Bahadır Bey'den devir alarak (Çaldığınız mı desem sizin bana dediğiniz gibi bilemedim) geliştirdiğiniz eklenti için bu mesajı yazıyorum ve eğer silerseniz bunu Tüm Türk Paylaşım sitelerinde yazacağım! ...

Sizler nasıl bir dostsunuz ki yıllardır tanıdığınız arkadaşınızı eklenti uğruna şikayet edebildiniz hemde Onursuzca...
Siz benim kodlarıma baktınız mı? Karşılaştırdınız mı?

Aylarca burada kaç tane mesaj yazdım bu eklentinin (SMS Doğrulama) XF2 versiyonunu yapın yoksa yaparak yayınlayacağım diye ama maalesef karaktersiz insanlarla iletişim kurmak zormuş.

Kullandığım kodlarımı gördünüz mü ? Satın mı aldınız? Sizin zamanında başkasının eklentisine geliştirme yaparak satışa sunduğunuz (Bahadır Bey'i iyi tanırsınız) politika şimdi neden benim için yanlış oldu?....

Yıl 2017 ben size bu eklenti için destek vermediğinizden dolayı ilk mesajımı atıyorum...

1529231376161.png

5 Şubat- 2018

1529231257328.png

1529231321360.png

Gecikmelere rağmen eklentiyi e-posta ile gönderdiniz evet bu doğru ama ben zaten size yapacağımı yazdım bunu ilan ettim.
Sami bunu whatsapp mesajlarından biliyor hatta beni tanıyan bir çok dostumda bu mesajı mı görmüştür. Ekran görüntüsüne ne gerek varsa onuda eklerim.
Yaklaşık 1 ay önce ben bu eklentiyi yayınladım ve sizler beni şikayet ettiniz...

Neden? Sizde Onur ve Gurur Yok mu? Hadi bunlar yok ya geçmişi hatırlamanız bu kadar mı zor? Yıllarca Türkiye'nin en büyük forumlarını birlikte yönettik kimin eklentisini çaldık kimin sitesine zarar verdik!!!

Eminim bu mesajı da sileceksiniz ama içimdekileri dökmek istiyorum...
Ben bu eklentinin XF1 versiyonu için para ödedim şimdi siz bununda ben XF2 için yayınladım diye ücretsiz olarak paylaştınız bana para mı geri ödeyin arkadaşlar madem siz bu kadar ince hesaplar peşindesiniz yoksa mahkemelik olacağız bunu açık açık belirteyim size.

1529231455237.png

Eklenti benim umrumda değil....
Bana dokunan sizin davranışınız! Yaptığınız eklentiyi bir kontrol edin gerçi bunu yazmama gerek yok bazı alanların çalışmadığı ve eksik olduğunu biliyorsunuz?

Kullanıcıları listeleme ve dışarı alma var mı çalışıyor mu?
Seçenekler aynı diye içeriğini aynı mı sandınız?
Gerçekten çok üzücü size hakkımı helal etmiyorum!!!

Eğer bu mesajı silerseniz her yerde yayınlayacağımı tekrar buradan bildiriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
Öncelikle demin bir anlık sinirle argo kelime yazabilirsin diye seni yasakladım ve konunu gizledim. Şimdi tekrar açtım konunu düzenledim, düzenleme sebebimde saminin ibanını açık bir şekilde vermendir sansürledim ve tekrar resmi olduğu gibi ekledim.

Yazdığınız herşeye tane tane cevap vermeye çalışıcam.

Onur insanın kendine duyduğu saygı, şeref, haysiyettir. Gurur ise kendini beğenme, büyüklenme ve kibir anlamına gelir.
Gururla bireyler ve toplumlar kalkınıp büyüyemezken, Onurlu bireyler sayesinde toplumlar kalkınıp gelişebilir. Yıllar önce sizin Bahadır Bey'den devir alarak (Çaldığınız mı desem sizin bana dediğiniz gibi bilemedim) geliştirdiğiniz eklenti için bu mesajı yazıyorum ve eğer silerseniz bunu Tüm Türk Paylaşım sitelerinde yazacağım! ...
Onuru ve gururu sizden öğrenecek değiliz sağolsun google ne yazarsan açıklamasını veriyor ki kelimelerin ne olduğunu biliyorum.
Bahadir beyin eklentisini çalmadık sadece kullandık yeterli gelmedi kendi eklentimizi yazdık, yazdığımız eklenti bahadır beyin eklentisi ile hiç bir konuda benzerlik göstermiyor ne tasarım nede kodlamada şunuda belirtmemde fayda var bahadır beyin eklentisi ioncube adlı yazılım ile şifrelenmekteydi bunu bahadır beyle iletişime geçerekte onaylatabilirsiniz.

Konunuzu silecek değiliz xenforo resmi forumunda sizi şikayet ettiğim sırada sizi yasaklayabilir bu konu açmanıza engel olmaya çalışabilirdim bu benim elimdeyi fakat belki bir açıklamanız olur diye müdahalede bulunmadım ki yaptığınız açıkça eklentimizi kopyalamak ve utanmadan para ile satarak haksız kazanç sağlamaktır. Eklentinizin görüntüsü elimde mevcut birebir yazmış olduğumuz eklentinin kopyasıdır şunuda açıkça belirtiyorum ki XenForo resmi sitesindeki yetkililer bizi haklı bulduğundan dolayı konunuzu kaldırmıştır buraya gelipte özür dilemek yerine ne hakla bu konuyu açıyorsunuz anlamış değilim.

Sizler nasıl bir dostsunuz ki yıllardır tanıdığınız arkadaşınızı eklenti uğruna şikayet edebildiniz hemde Onursuzca...
Siz benim kodlarıma baktınız mı? Karşılaştırdınız mı?
Dostunuz kelimesini bana (samiyi bilemem) karşı kullanamazsınız siz benim dostum değilsiniz benim için sadece müşterisiniz anlaşılan dost kelimesinin anlamını hala öğrenememişsiniz isterseniz bir google'a yazın öğrenin.

Aylarca burada kaç tane mesaj yazdım bu eklentinin (SMS Doğrulama) XF2 versiyonunu yapın yoksa yaparak yayınlayacağım diye ama maalesef karaktersiz insanlarla iletişim kurmak zormuş.
Aylarca yazdım 2.0 sürümünü yayınlayın demişsiniz az çok xenforodan anlayan birisi 2.0 sürümünde kodlamanın tamamen değiştiğini bilebilir 2.0 sürümünü yaptık doğru fakat hala çözemediğimiz konular vardı amacımız yarım yamalak çalışan bir eklenti değil tam anlamıyla sağlıklı çalışan bir eklenti yayınlamaktı fakat sabırsızlıkla mesaj atıp durdunuz ki bizden daha iyi kodlama bilen kişilerin yada ekiplerin 1.x sürümlerinde rahatlıkla yazdıkları eklentileri 2.x sürümünde beta alpha olarak yayınlayarak kullanıcıların bir çok hata ile karşılaştıklarını 2.0 eklentilerinin ilk sayfalarını inceleyerek görebilirsiniz(bu bütün eklentiler için geçerli değil).

Kullandığım kodlarımı gördünüz mü ? Satın mı aldınız? Sizin zamanında başkasının eklentisine geliştirme yaparak satışa sunduğunuz (Bahadır Bey'i iyi tanırsınız) politika şimdi neden benim için yanlış oldu?....
Bu sorunuzun cevabını yukarıda verdim ama bir kere daha yazayım.
Bahadir beyin eklentisini çalmadık sadece kullandık yeterli gelmedi kendi eklentimizi yazdık, yazdığımız eklenti bahadır beyin eklentisi ile hiç bir konuda benzerlik göstermiyor ne tasarım nede kodlamada şunuda belirtmemde fayda var bahadır beyin eklentisi ioncube adlı yazılım ile şifrelenmekteydi bunu bahadır beyle iletişime geçerekte onaylatabilirsiniz.

Gecikmelere rağmen eklentiyi e-posta ile gönderdiniz evet bu doğru ama ben zaten size yapacağımı yazdım bunu ilan ettim.
Sami bunu whatsapp mesajlarından biliyor hatta beni tanıyan bir çok dostumda bu mesajı mı görmüştür. Ekran görüntüsüne ne gerek varsa onuda eklerim.
Yaklaşık 1 ay önce ben bu eklentiyi yayınladım ve sizler beni şikayet ettiniz...
Yazacağını ilan etmeniz eklentiyi birebir kopyalamak demekse kusura bakmayın ama bırakında şikayet edelim sizi eklentiyi ısrarlarınızdan dolayı sadece size attık ve bir süre sitemiz ssl ile alakalı kapalı kaldığından sonra site sanırım kapandı fırsat bu fırsat diyerek yayınlamanız ne kadar doğru ve tesadüf acaba bende bunu merak ediyorum.

Son olarakta yalan konuşuyorsunuz onur,saygı, şeref, haysiyet ve gururdan bahsetmek yerine adamlığın doğru konuşup hakkın hukukun ne demek olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederim. Eklentiyi ya 2 yada 3 haziranda yayınladınız 1 ay olmadı ve eklentiyi şikayet ettikten sonra incelemelerden sonra tekrar ediyorum haklı bulunduk ve eklentiniz demek isterdim ama neyse gene diyeyim eklentiniz resmi forumdan silindi.

Neden? Sizde Onur ve Gurur Yok mu? Hadi bunlar yok ya geçmişi hatırlamanız bu kadar mı zor? Yıllarca Türkiye'nin en büyük forumlarını birlikte yönettik kimin eklentisini çaldık kimin sitesine zarar verdik!!!
Hangi forumu sizle yönetmişim çok merak ediyorum benim sizinle bu ekleti satışı dışında hiç bir bağlantım yoktur. Kimin sitesine zarar verdik diyorsunuz ama nedense hack alanında sitelere saldıran bir sitede onursal üyeydi sanırım üyeliğiniz var yazdıklarınızla görünen nedense tam tersi.

Eminim bu mesajı da sileceksiniz ama içimdekileri dökmek istiyorum...
Ben bu eklentinin XF1 versiyonu için para ödedim şimdi siz bununda ben XF2 için yayınladım diye ücretsiz olarak paylaştınız bana para mı geri ödeyin arkadaşlar madem siz bu kadar ince hesaplar peşindesiniz yoksa mahkemelik olacağız bunu açık açık belirteyim size.
Umarım şikayetçi olursunuz bizde ne kadar delikanlı olduğunuzu görürüz siz hakkınızı arayın bizde size karşı hakkımızı aramaktan hiçbir şekilde inanın çekinmeyeceğiz.

Kullanıcıları listeleme ve dışarı alma var mı çalışıyor mu?
Seçenekler aynı diye içeriğini aynı mı sandınız?
Gerçekten çok üzücü size hakkımı helal etmiyorum!!!

Eğer bu mesajı silerseniz her yerde yayınlayacağımı tekrar buradan bildiriyorum.
Hakkınızı keşke doğru bir şekilde arasanız hakkınız olduğu konularda arasanız. Koskoca xenforo şirketi bizi haklı bulurken buraya gelerek lekelenmiş karakterinizi haklı çıkarmaya sözde hak aramaya çalışıyorsunuz yazık. Sizi anlıyorum ve acıyorum son son bir çaba bu lekeden kurtulmaya çalışmak amacıyla böyle bir konu açıyorsunuz ama kanıtlar bunun aksini gösteriyor. Konusu kaldırılan sizsiniz eklentiyi yapan biz ve bire bir kopyalayansa sizsiniz. Bizimde size hakkımız helal değildir bilesiniz.

Son olarak bende bir kaç şey paylaşmak isterim bu sizin eklentinizin konusu

Screenshot-2018-6-2 [XD] SMS Verification.png

bu da bizim paylaştığımız duyurusunu yaptığımız kendi konumuz

https://xenforo-turkiye.com/konular/xenforo-turkiye-sms-ve-xf-2-x-uyumluluğu.2942/post-13626

Size attığımız mail son attığınız mesajdan 2-3 gün sonra tarih mevcut.
9N9dv8.png

ovunc

Müşteri
Üye
SMS Onaylı
Yazdıkların sana kalsın!...
Çırpınmaya falanda niyetim yok ...

Ben kimsenin kodunu çalmam bu kadar zavallı biri değilim zaten...Onu zamanında siz yaptınız!!!
Yaptınız diyorum bak emin olduğum için yazıyorum. Bu beni ilgilendirmez ben kendi konuma geleceğim.

Evet yukarıda sana yazdığım gibi seninde bana cevapta yazdığın gibi bana eklentiyi e-posta ile ilettin ama benim kodlarım zaten bunları içermiyor! Seçenekler aynı !!! Hatta daha gelişmiş ve XF1 versiyonunun barındırdığı her opsiyon çalışıyor.
Üstelik senin bana atmış olduğun tarihten önce yapılmıştır.

Ayrıca bu eklenti üzerinde size ait hiç bir kod yoktur! XF1 seçeneklerinin bazıları için bilgimin yetmediği anlar olmuştur.
Bu doğru ama bunun için desteği gerekli kişilerden aldığımı sana yazmak zorunda değilim.

SEN BENİM KULLANDIĞIM KODLARI GÖRDÜN MÜ? (CapsLock Basılı kalmadı)
Cevabını sende biliyorsun!!!

Peki hepsini kendim mi yaptım hayır, herkesi kendiniz gibi görmeyin!!!

1529267195387.png

Senin XenForo Mod. ile yazışman veya eklentinin oradan kaldırılması sadece başlangıç aşamasındaydı.
Sonrasını sen bana içini böyle döktüğün için yavaş yavaş ekleyeceğim konuya herkes sıkılmadan okusun hepsini bir günde eklemeyeceğim bu anın biraz tadını çıkarayım ...

Şimdi gelelim yanıta,

Yazacağını ilan etmeniz eklentiyi birebir kopyalamak demekse kusura bakmayın ama bırakında şikayet edelim sizi eklentiyi ısrarlarınızdan dolayı sadece size attık ve bir süre sitemiz ssl ile alakalı kapalı kaldığından sonra site sanırım kapandı fırsat bu fırsat diyerek yayınlamanız ne kadar doğru ve tesadüf acaba bende bunu merak ediyorum.
Ben senin siteni neden takip edeyim takip eden üye mi var ki?
Bir düşün istersen takip eden var mı diye?
Eklenti kodlarını çalan adam official forumda yayınlar mı bu kadar salak mıdır sence?

Yalan konuşuyorsunuz onur,saygı, şeref, haysiyet ve gururdan bahsetmek yerine adamlığın doğru konuşup hakkın hukukun ne demek olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederim. Eklentiyi ya 2 yada 3 haziranda yayınladınız 1 ay olmadı ve eklentiyi şikayet ettikten sonra incelemelerden sonra tekrar ediyorum haklı bulunduk ve eklentiniz demek isterdim ama neyse gene diyeyim eklentiniz resmi forumdan silindi.
Sen bana hiç bir şey tavsiye edemezsin dünkü çocuksun!!!
Eklenti falan umurumda değil bu konu burada kalmayacak sadece bunu bil.

Hangi forumu sizle yönetmişim çok merak ediyorum benim sizinle bu ekleti satışı dışında hiç bir bağlantım yoktur. Kimin sitesine zarar verdik diyorsunuz ama nedense hack alanında sitelere saldıran bir sitede onursal üyeydi sanırım üyeliğiniz var yazdıklarınızla görünen nedense tam tersi.
Sen zaten üstüne alınma, yaştan dolayı seninle aynı forumda olma şansımız yoktu o kendini biliyor. Hala burada Sami'ye olan saygım yüzünden sana ağız dolusu yazmıyorum bunu bil!!!

Ama senin hakkını sana çok güzel teslim edeceğim buna adın gibi emin ol.

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
Ben kimsenin kodunu çalmam bu kadar zavallı biri değilim zaten...Onu zamanında siz yaptınız!!!
Birisine bir suçlama yapacağın zaman bazı kanıtlar sunman gerek benim kanıtım konunun xenforodan haklı bulunup kaldırılmasıdır, madem sende bir suçlama yapıyorsun siz yaptınız dediğin diğer kişiyi(Bu sami oluyor ama nedense samiye saygılısın ya hani yazmışsın) ve konuda bir kanıt sunarsan bizide aydınlatmış olursun.

Evet yukarıda sana yazdığım gibi seninde bana cevapta yazdığın gibi bana eklentiyi e-posta ile ilettin ama benim kodlarım zaten bunları içermiyor! Seçenekler aynı !!! Hatta daha gelişmiş ve XF1 versiyonunun barındırdığı her opsiyon çalışıyor.
Üstelik senin bana atmış olduğun tarihten önce yapılmıştır.
Sana attığımdan önceki tarihte yapılmış madem neden ısrarla eklentiyi ne zaman yayınlayacaksın seni bekliyorum diyordun yaptın kullansaydın, diyorsun ki kodlar farklı seçenekler tamamen aynı bir iki bilgi kutusu eklemeyle aha değiştirdim demeyle işin içinden çıkılmıyor 1-2 sms firmasını değiştirmiş paketlemişsin.
Şuda var aradan geçmiş 2 hafta bizim kodlar açık sende aç da karşılaştır gibi bir şey dememi bekliyorsan boşa bekleme bu süre içerisinde kimlerden ne yardım alacağın kendini işin içinden kurtarmak için ne yolara başvuracağın az çok ortadadır kim bilir paçayı kurmarmak için para verip sms eklentisi bile yazdırman beklenebilir.

Bu doğru ama bunun için desteği gerekli kişilerden aldığımı sana yazmak zorunda değilim.
Böyle bir soru sormadım zaten.

Senin XenForo Mod. ile yazışman veya eklentinin oradan kaldırılması sadece başlangıç aşamasındaydı.
Sonrasını sen bana içini böyle döktüğün için yavaş yavaş ekleyeceğim konuya herkes sıkılmadan okusun hepsini bir günde eklemeyeceğim bu anın biraz tadını çıkarayım ...
Ben buradayım sıkıldıkça cevaplamaya gelicem içiniz rahat olsun. Veremeyeceğimiz cevap yok çok şükür.

Ben senin siteni neden takip edeyim takip eden üye mi var ki?
Bir düşün istersen takip eden var mı diye?
Eklenti kodlarını çalan adam official forumda yayınlar mı bu kadar salak mıdır sence?
Yeteri kadar girmişsin sabah akşam sitede durmanı bekleyen yok zaten.
Ekran-Alıntısı.jpg
Takip eden olur olmaz işlerimden dolayı pek giremediğim destek veremediğim doğrudur bu durumda destek alamayan kişiler burada durmak yerine farklı forumlardan destek alma hakkına sahiptir.
Salaklık konusuna bişi diyemicem.

Sen bana hiç bir şey tavsiye edemezsin dünkü çocuksun!!!
Eklenti falan umurumda değil bu konu burada kalmayacak sadece bunu bil.
Sen çok büyüksün ya aramızda 7-8 yaş olunca başın arşa değdi verecek cevap olmayınca neyse.
Boş tehditleri geç icraat yap.

Sen zaten üstüne alınma, yaştan dolayı seninle aynı forumda olma şansımız yoktu o kendini biliyor. Hala burada Sami'ye olan saygım yüzünden sana ağız dolusu yazmıyorum bunu bil!!!
Madem kendini biliyor neden açık açık konuşamıyosun siz, o kendini biliyor yerine açık açık konuş cevap veremeyince gene yaştan vurmaya çalışıyorsun böyle devam helal.

Ama senin hakkını sana çok güzel teslim edeceğim buna adın gibi emin ol.
İnan şu forumda bu konuyu kaldırmayacağımdan ve ibret olarak kalacağından uslübümü bozmuyorum ilk adımı senden bekliyorum elinden geleni ardına koyma diğer mesajımda da dedim gerek hukuksal gerek gerçek hayatta gerek burada yada internet aleminde elinden geleni ardına koyma klavye delikanlılığı yerine bana icraat göster ya adam gibi soru cevap şeklinde gidelim kim haklı kim haksız cümle alem görsün yada muhabbeti farklı yollarla çözmek için adım at.

ovunc

Müşteri
Üye
SMS Onaylı
Yazdıklarını sonradan benimkilere göre değiştirme ve bunu tekrar yapma...

gene yaştan vurmaya çalışıyorsun böyle devam helal.
Ben benden küçük yada büyük herkese adamsa saygı duyarım buna şüphen olmasın.

İnan şu forumda bu konuyu kaldırmayacağımdan ve ibret olarak kalacağından uslübümü bozmuyorum ilk adımı senden bekliyorum elinden geleni ardına koyma diğer mesajımda da dedim gerek hukuksal gerek gerçek hayatta gerek burada yada internet aleminde elinden geleni ardına koyma klavye delikanlılığı yerine bana icraat göster ya adam gibi soru cevap şeklinde gidelim kim haklı kim haksız cümle alem görsün yada muhabbeti farklı yollarla çözmek için adım at.
Burada tartışıyoruz ve bu gayet doğal haklı olmadığımı düşünsem zaten bu konuyu burada açmazdım!
Elinden geleni ardına koyma yazmışsın ben senin gibi karakterlere pabuç bırakmam merak etme bunu yavaş yavaş anlayacaksın!
Sen yazıyorsun ben cevap veriyorum, ben yazıyorum sen cevap veriyorsun tek kişilik dev kadro modu iyi olan kazansın :)...

Ek olarak belirteyim farklı yollarla çözmek istersem bu zaten uzun sürmez, bu konuda sana fikir danışacak değilim!

Kimin sitesine zarar verdik diyorsunuz ama nedense hack alanında sitelere saldıran bir sitede onursal üyeydi sanırım üyeliğiniz var yazdıklarınızla görünen nedense tam tersi.
Korkma yahu biz yasalar dışında adım atan insanlar değiliz. Ben destek isteyen herkesin sitesine üye olurum yada benim destek aradım sitede olabilir bu sonuçta kimse mükemmel değil...

Bana cevap vermediğin bir soru var?
-Sen benim kullandığım kodları gördün mü?

-Hayır de itiraf ama yinede seçenekler benzediği için şikayet ettim de mert ol.

Şuda var aradan geçmiş 2 hafta bizim kodlar açık sende aç da karşılaştır gibi bir şey dememi bekliyorsan boşa bekleme bu süre içerisinde kimlerden ne yardım alacağın kendini işin içinden kurtarmak için ne yolara başvuracağın az çok ortadadır kim bilir paçayı kurmarmak için para verip sms eklentisi bile yazdırman beklenebilir.

Bana eklentiyi gönderdiğin tarih yukarıda yazıyor :)...

Sami'ye sence ben bu mesajı ne zaman yazdım? Sor lütfen!!!
Ekran görüntüsünde eklenti belli mi sence?

1529337285691.png

1529337143926.png

Neden sormuyorsun şikayet etmeden önce kullandığın kodlara bakabilir miyim diye?
Sence ben ulaşılmaz bir insan mıyım?
Telefon numaram sende yok mu? SMS Onayı boşuna mı?
Yoksa sizin eklentide XF2'de telefon numaralarını listeleme özelliği çalışmıyor mu?

Daha fazla uzatıp boşa zaman harcamak istemiyorum teklifimi yapayım,

Eklentiyi buraya ekleyeceğim ve kodlarını sen karşılaştıracaksın!
Eğer seçenekler dışında kodlar aynı ise dediğin gibi ben çalmış olurum hain olurum...

Eğer farklı ise bu siteyi kapatacak mısın?

Zaten senin ve benim dışımda giren yok fazla bir şey kaybetmezsin ne dersin?
İyi teklif değil mi?

Ne büyük öz güven değil mi? Usta bir hırsızla poker oynar gibi oldu kesin blöf yapıyorumdur.

Sana whatsapp üzerinden de aynı teklifi yaptım!

1529338700033.png

ovunc

Müşteri
Üye
SMS Onaylı
Ek olarak birde şunu ekleyim,

12 Nisan 2018 Çaldığım eklentiyi yayınlayacağım diye sana yazmışım :)...
Sen bana ne zaman gönderdin?

1529353815950.png

Bir insana sitesinden, skype adresinden, cep telefonundan ulaşarak bunu yapacağını bildir sonra o seni hırsız ilan etsin ne güzel değil mi?

Kusura bakma ama haklı olduğun en ufak bir nokta yok.

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
Yazdıklarını sonradan benimkilere göre değiştirme ve bunu tekrar yapma...
Nereyi değiştirmişim.
Ben benden küçük yada büyük herkese adamsa saygı duyarım buna şüphen olmasın.
Oradaki konu saygılı olup yada adamlık konusu değildi hala işine geldiği gibi cevaplar veriyorsun.
urada tartışıyoruz ve bu gayet doğal haklı olmadığımı düşünsem zaten bu konuyu burada açmazdım!
Elinden geleni ardına koyma yazmışsın ben senin gibi karakterlere pabuç bırakmam merak etme bunu yavaş yavaş anlayacaksın!
Sen yazıyorsun ben cevap veriyorum, ben yazıyorum sen cevap veriyorsun tek kişilik dev kadro modu iyi olan kazansın :)...

Ek olarak belirteyim farklı yollarla çözmek istersem bu zaten uzun sürmez, bu konuda sana fikir danışacak değilim!
Gene tekrar ediyorum işine geldiği gibi kıvırıyorsun "Ama senin hakkını sana çok güzel teslim edeceğim buna adın gibi emin ol." diyen sensin tehdit eder moda girip bunu yazarsan alacağın cevap verdiğin cevap gibi olacaktır ve ben hala dediğim lafın arkadasındayım elinden geleni ardına koyma.
Korkma yahu biz yasalar dışında adım atan insanlar değiliz. Ben destek isteyen herkesin sitesine üye olurum yada benim destek aradım sitede olabilir bu sonuçta kimse mükemmel değil...

Bana cevap vermediğin bir soru var?
-Sen benim kullandığım kodları gördün mü?

-Hayır de itiraf ama yinede seçenekler benzediği için şikayet ettim de mert ol.
Bizim korkumuz yok korktuğum için değil nerelerde takıldığını belirtmek için yazdım onu gene işine geldiği gibi devam.
Destek isteyen herkese destek verilmez bir kere bunu anlayamamışsın terör sitesi oluncada mi destek vereceksin ki hack adı altında bir siteye destek vereceksin sonrada gelip ya destek istediler bende gittim diyeceksin bu işler öyle yürümüyor.
Her sorduğum yada devapladığım her soruya kaçamaklı yada boş sırf cevap olsun diye yazıyorsun birde hala cevap istiyosun.

Senin kodlarını görmeme gerek yok yaptığın iş ortada sadece eklentinin adını belirtmeyle eklenti olmuyor madem eklentiyi yaptın kullansaydın neden kullanmadın neden hala eklenti ne zaman cıkacak diye ısrar edip durdun madem yazdın para iadesi verin der eklentini kullanırdın bu kadar basitti hala gelip eklentim bu şu diyip boş resimlerle konuşuyorsun.

Biz mertliğide adamlığıda iyi biliriz senin gibi kaçamak cevaplar vermek yerine neyi doğru biliyorsak ona göre yazarız ve yazdıyorumda kodlarını görmeme gerek yok durum ortada seçenekler benzediği için şikayet ettim haklı bulundum ve haklı olarak eklentini kaldırttım hala ne konuşuyoruz anlamış değilim seni haklı bulan biri yok beni haklı bulan bir şirket var ortada sonuç belli herşey ortada.

Bana eklentiyi gönderdiğin tarih yukarıda yazıyor :)...

Sami'ye sence ben bu mesajı ne zaman yazdım? Sor lütfen!!!
Ekran görüntüsünde eklenti belli mi sence?

Neden sormuyorsun şikayet etmeden önce kullandığın kodlara bakabilir miyim diye?
Sence ben ulaşılmaz bir insan mıyım?
Telefon numaram sende yok mu? SMS Onayı boşuna mı?
Yoksa sizin eklentide XF2'de telefon numaralarını listeleme özelliği çalışmıyor mu?

Daha fazla uzatıp boşa zaman harcamak istemiyorum teklifimi yapayım,

Eklentiyi buraya ekleyeceğim ve kodlarını sen karşılaştıracaksın!
Eğer seçenekler dışında kodlar aynı ise dediğin gibi ben çalmış olurum hain olurum...

Eğer farklı ise bu siteyi kapatacak mısın?

Zaten senin ve benim dışımda giren yok fazla bir şey kaybetmezsin ne dersin?
İyi teklif değil mi?

Ne büyük öz güven değil mi? Usta bir hırsızla poker oynar gibi oldu kesin blöf yapıyorumdur.

Sana whatsapp üzerinden de aynı teklifi yaptım!
Haklı bulunduğum bir konu için ve üzerinden 18 gün geçemişken neden sana güveneyim bu süre içerisinde kodları tamamen değiştirmediğini nereden bilicem ben ? sen ve yandaşlarının kafa kafaya verip sırf siteyi kapattırmak için ortak bir çalışmaya girmeyeceğinden nasıl emin olucam ? hack sitesine bile destek isteyen herkese yardım ederim diyen birine mi güvenicem ?

Ek olarak birde şunu ekleyim,

12 Nisan 2018 Çaldığım eklentiyi yayınlayacağım diye sana yazmışım :)...
Sen bana ne zaman gönderdin?

Eki Görüntüle 2182

Bir insana sitesinden, skype adresinden, cep telefonundan ulaşarak bunu yapacağını bildir sonra o seni hırsız ilan etsin ne güzel değil mi?

Kusura bakma ama haklı olduğun en ufak bir nokta yok.
Eklentiyi yapmak var birde ben yapıcam diyerek göz daği vermek var, yapacağın işlem basitti bizim nasıl bahadır beyden memnun kalmadık eklentimizi yazdık kullandık sende eklentini yazacaktın kullanacaktın ben senin siteni samiye mesajattığın günden beri takip ediyorum hiç bir zaman eklentinin o attığın boş verim dışında aktif bir şekilde işleidğini görmedim yalanlar üzerine kurduğun kurgu üzerinden yürüyorsun ve eminim çevrendekileride bu şekilde kandırıyorsun gelmiş birde ben şikayet ettiğim için değil sanki sen istediğin için kaldırıldığı içinmiş gibi yazıyorsun madem farklıydı neden xenforo yetkilileri eklentini kaldırdı kaldırmakla kalmadı konusunu dahi sildi resmen resmi forumdan yok etti xenforo yetkilleri sadece resme aldanıp iş yapacak adamlar mı ? zamanında brogan benim kankam takılıyoruz muhabbet o biçim şeklinde konuştuğunu da okudum ben yalana gelince sesinin nekadar çok çıktığını iyi biliyorum şakşakçılığa devam.

AhmetM

Üye
SMS Onaylı
Merhaba,
Olayı anlamaya çalışarak yorum yapmak istedim. Övünç kardeşimiz bu eklentiyi sizden XF1 sürümünde satın aldı. Bir çok işlevin çalışmadığı yazılmış ve gördüğüm kadarı ile sizle her türlü iletişim vasıtası ile görüşmeye çalışmış. Ancak tatminkar bir geri dönüş olmamış. Dolayısı ile kendisi yukarıdaki resimlere istinaden bu durumu size iletmiş. Hatta Whatsapp mesajlarında da anlaşıldığı üzere Sami Bey 'de "Ne diyeyim Kolay gelsin" yorumunu yapmıştır.

Bir geliştirici olarak işleyişin ne denli zor olduğunu bilebiliriz. XF1 kodları ve XF2 kodları tamamen değiştiğini varsayarsak bu eklenti xf1 sürümü için yapılmış ta olsa bunu güncellemek geliştiricinin görevidir. Eğer ki geliştirilmiyor sa bu eklenti sadece xf1 sürümü için işe yarayacak ve XenForo xf1 desteğini kesmesi ile birlikte artık kullanılmayacaktır.

Burada menüyü değiştirmiş olsaydı sanırım böyle bir iddia söz konusu olmazdı. Ama geliştirmek istediğini size bildirdiğini görebilmekteyiz.

Kardeşimiz eklentiyi geliştirerek ve üstelik menü benzerliği dışında kodların aynı olmadığını iddia etmektedir. Bende tasarım yapmaktayım biliyorsunuz. IPS de bu durum çok farklı işletilmektedir. Anlatayım: IPS de bir eklenti yada tema yapıldığında onu yayınlamak isteyen geliştirici konuyu açmış olsa bile bir mod tarafından indirilip test ortamında deneyip kodlar incelenmeden onaylanmaz. Özellikle daha yeni kendini kanıtlamamış bir geliştirici iseniz. Ancak onay almış geliştiriciler bu tarz bir incelemeye çok fazla maruz kalmazlar. Bu durum XenForo da böyle değil. XenForo Lisansın var ise hemen her şeyi direkt olarak yayınlayabilirsin. Saçma bir şey. Birisi iddia ederse ki bu zaman zaman sıkça görülen bir durum hemen eklentiyi veya kodları kaldırıyorlar. Taa ki kim diksiyonu düzgün bir şekilde açıklama yaparsa o zaman onu haklı görüyorlar.

Ben burada XenForo nun kodları incelediğini değerlendirmiyorum. Sadece şikayet üzerine bunu yapmış olabilirler.

StRonK

Ercüment Albayrak
Administrator
SMS Onaylı
Olayı anlamaya çalışarak yorum yapmak istedim. Övünç kardeşimiz bu eklentiyi sizden XF1 sürümünde satın aldı. Bir çok işlevin çalışmadığı yazılmış ve gördüğüm kadarı ile sizle her türlü iletişim vasıtası ile görüşmeye çalışmış. Ancak tatminkar bir geri dönüş olmamış. Dolayısı ile kendisi yukarıdaki resimlere istinaden bu durumu size iletmiş. Hatta Whatsapp mesajlarında da anlaşıldığı üzere Sami Bey 'de "Ne diyeyim Kolay gelsin" yorumunu yapmıştır.
Merhaba
Konuyu tam okumamışsınız xf1 sürümünde her opsiyon sorunsuz bir şekilde çalışıyordu çalışmadı diye bir konu yok hatalar oldu bu doğru fakat güncellemelerle xf1 sürümünde hatasız hale getirildi. Buradaki konu xf2 srümü ile kaynaklı olan bir konudur, eklentinin bitmesini beklemeden sürekli ısrarla eklentiyi çıkarın diyerek ısrar etti durdu sonra ben kendim yazacam dedi bizde ne diyelim ne olur yapma etme mi ?
Bir geliştirici olarak işleyişin ne denli zor olduğunu bilebiliriz. XF1 kodları ve XF2 kodları tamamen değiştiğini varsayarsak bu eklenti xf1 sürümü için yapılmış ta olsa bunu güncellemek geliştiricinin görevidir. Eğer ki geliştirilmiyor sa bu eklenti sadece xf1 sürümü için işe yarayacak ve XenForo xf1 desteğini kesmesi ile birlikte artık kullanılmayacaktır.
Biz eklentinin çıkmayacağını söylemedik hala geliştirip sorunsuz bir şekilde paylaşmak için uğraştık ki eklentinin zaten var olan çalışması burada kurulu haldedir ki eklentiyi de paylaştık isteyen kullanabilir bakabilir. Arkadaş eklentiyi bu sitede goruyor ve çalıştığını görüncede ısrarla eklentiyi paylaşın dedi ama hala problemler vardı çözünce paylaşacaktık.

Burada menüyü değiştirmiş olsaydı sanırım böyle bir iddia söz konusu olmazdı. Ama geliştirmek istediğini size bildirdiğini görebilmekteyiz.

Kardeşimiz eklentiyi geliştirerek ve üstelik menü benzerliği dışında kodların aynı olmadığını iddia etmektedir. Bende tasarım yapmaktayım biliyorsunuz. IPS de bu durum çok farklı işletilmektedir. Anlatayım: IPS de bir eklenti yada tema yapıldığında onu yayınlamak isteyen geliştirici konuyu açmış olsa bile bir mod tarafından indirilip test ortamında deneyip kodlar incelenmeden onaylanmaz. Özellikle daha yeni kendini kanıtlamamış bir geliştirici iseniz. Ancak onay almış geliştiriciler bu tarz bir incelemeye çok fazla maruz kalmazlar. Bu durum XenForo da böyle değil. XenForo Lisansın var ise hemen her şeyi direkt olarak yayınlayabilirsin. Saçma bir şey. Birisi iddia ederse ki bu zaman zaman sıkça görülen bir durum hemen eklentiyi veya kodları kaldırıyorlar. Taa ki kim diksiyonu düzgün bir şekilde açıklama yaparsa o zaman onu haklı görüyorlar.

Ben burada XenForo nun kodları incelediğini değerlendirmiyorum. Sadece şikayet üzerine bunu yapmış olabilirler.
Ne güzel yazmışsınız tasarımcısınız siz bir temanın tasarımını başka bir temadan nasıl kopyalayamıyorsanız söz konusu arkadaşta eklentimizin tasarımını kopyalayamaz. Ben eklentiyi zaten sadece söz konusu arkadaşa atmış biri olarak birebir eklentinin aynısını paylaşan birine sen benim eklentimi kopyaladın deme hakkınada sahibim. Kodlar farklı demeyle bu işler yürümüyor ortaya kanıt sunması gerekirdi ben sözkonusu arkadaşın konuyu kaldırıldıktan sonra korkusundan yda açıklayamadığından 4-5 gün resmi foruma giremediğini de iyi biliyorum takipteydim ki ekteki resimde xenforo yetkililerinin hala cevap bekliyoruz demeside buna kanıttır madem kodları farklıydı ben xenforo yetkililerine eklentinin saf halini atarken neden kendiside saf halini atarak bakın benım kodlarım faklı diyerek kendini haklı çıkarmadı taraflı bir şekilde değilde tarafsız bir şekilde konuşmanızı beklerim sizden.
index.jpg

AhmetM

Üye
SMS Onaylı
5 Şubatta bu konu ilgili kişi tarafından sorulmuş ama hiç bir cevap yok. Sizce müşteri olan birisine cevap vermek gerekmez mi?
https://xenforo-turkiye.com/konular/xenforo-turkiye-sms-ve-xf-2-x-uyumluluğu.2942/#post-13721

Ücretini ödediğiniz bir şeyin kullanılabilir olması gerekmez mi?

Ne güzel yazmışsınız tasarımcısınız siz bir temanın tasarımını başka bir temadan nasıl kopyalayamıyorsanız söz konusu arkadaşta eklentimizin tasarımını kopyalayamaz. Ben eklentiyi zaten sadece söz konusu arkadaşa atmış biri olarak birebir eklentinin aynısını paylaşan birine sen benim eklentimi kopyaladın deme hakkınada sahibim.
Ne için taraflı konuştuğumu anlamış değilim. Ben konuyu okudum ve yorumda bulundum. Kodlamalar bile bazen aynı olabilir çünkü kod sistemi bellidir. örneğin CSS de display: none nasıl kapalı olarak bilinirse buna benim kodum demek oldukça yanlıştır. :)

Peki siz iddia ettiğiniz kodların sizin olduğuna nasıl kanaat getirdiniz. Bunun için arkadaşın yapmış olduğu eklentinin kodlarını bizzat inceleme fırsatınız oldu mu? Burada kodları açık olarak paylaşınız hep birlikte inceleyelim ve söylediğiniz gibi ise haklı olanı tespit edelim.

Ayrıca xenforo da aynı işlevleri gören bir çok eklenti mevcut. Siz bunu geliştirin arkadaş başkasını. Türk kardeşlerim neden böyle bir çarpışma içerisindedirler anlamam. Daha güzelleri için insanlara fırsat vermek gerekir.

Şundan eminim bir Türk kardeşim bu işlere heves etse ve benim kodları kullansa bundan asla yüksünmem. Hatta geliştirmesi için yardımcı dahi olabilirim. Çünkü gelişim hepimiz için şart. Bugün ben bunu yapmışsam yarın bir başkası başka fikirler ile daha güzelini sunabilir. Bunda sıkıntı edecek ne var anlamıyorum.

Son düzenleme: